Pārlekt uz galveno saturu
vaseckis.v@gmail.com +371 29558811

hosjan

Hosjaņ apgabala vairāk, kā 2 tūkstoši iedzīvotāju katru dienu nodarbojas ar taiczicjuaņ mākslu. 
Zem agrajiem rīta saules stariem - pulcējas Pekinas piepilsētas Hosjaņ apgabala 26 ciematu iedzīvotāji. Šodien viņiem ir jānodemonstrē viss pa gadu apgūtais Taiczicjuaņ mākslā. Nodarbības nav notikušas veltīgi. Ar blakusstāvošajiem saskaņotās līganās kustības rada perfektu ķīniešu tradicionālo simbola zīmējumu iņ un jan, ko var labi saskatīt no putna lidojuma. Ideja par iedzīvotāju iesaistīšanā taiczicjuaņā pieder vietējai administrācijai. Pagājušā gada martā valstsvīri uzaicināja pieredzējušus trenerus, iedalīja vietu un izplatīja informāciju par nodarbību sākumu.

Li Ido, taiczicjuaņ treneris:
"Cilvēki šeit dzīvo pietiekami komforti. Nu viņiem ir iespēja ķerties arī pie veselības un garīguma meklējumiem. Vietējā vara nolēma palīdzēt cilvēkiem un organizēja treniņus iedzīvotājiem. Lūk, kāpēc mēs atnācām šurp un tikām sirsnīgi sagaidīti".

Laiku laikos Taiczicjuaņ tika uzskatīts par cīņas mākslas varenāko formu, kurai ir iekšējā, garīgā pamatne. Tā tika radīta kā pašaizsardzība, bet pakāpeniski to sāka izmantot atveseļošanā, cīņā ar novecošanu un iekšējās pasaules sakārtošanai. Regulāras nodarbības paaugstina locītavu lokanību, imunitāti, nostiprina nervu sistēmu, aktivizē smadzeņu slēptās zonas, normalizē sidsdarbību.

Čžan Miņpins, Hosjaņ apgabala partijas komitejas sekretāra vietnieks:
Pildot programmu cilvēku iesaistīšanā taiczi nodarbībās, vietējā vara var kļūt tuvāka saviem pilsoņiem. Cilvēki grib kļūt veselīgāki, un mēs gribam palīdzēt to sasniegt. Tajā pat laikā mēs iestājamies par ķīniešu tradicionālās kultūras izplatību".

Nodarbības svaigā gaisā ātri kļuva par fitnes-trendu. Tagad katru rītu šurp steidzas gan jaunatne, vēl pirmsskolēni, gan vecāku gadu cilvēki - visvecākajam palika 82 gadi. Visi grib iegūt skaistu ķermeni, kļūt enerģiskāki un izturīgi. Bet, kā stāsta paši taiczicjuaņ cienītāji, dzīve tiem atverās no jaunas puses, tajā parādoties skaistums un harmonija.

Gen Cjulin, taiczicjuaņ cienītāja:
"Pat pēc manas ārienes var pateikt, ka manā dzīvē viss ir mainījies. Agrāk es bieži jutos nogurusi, bet tagad  enerģijas un svaiguma pilna. Apkārtējie cilvēki arī ir mainījušies. Taiczicjuaņ praksi mēs apvienojam ar ķīniešu kultūras izpēti, un esmu pārliecināta, ka no tā mēs ļoti vinnējam".

Vietējā vara pat nedomā apstāties uz sasniegtā. Cilvēku iesaistīšanas programmu veselīgā dzīvesveidā ar taiczicjuaņa palīdzību 
domā paplašināt. Ierēdņi cer, ka piemērs izrādīsies lipīgs, un kādreiz uz laukuma uznāks nevis 2 tūkstoši, bet pilnīgi visi Hosjaņ apgabala iedzīvotāji.

Len Sjuguan

Len SjuguanLatvijas ušu asociācijas "TUNBEI" dibinātajs,Ķīnas filoloģijas zinātņu kandidāts Len Sjuguan                                                       Lasīt vairāk

Kontakti

vaseckis.v@gmail.com

+371 29558811

Par mums

Taiczicjuaņ nodarbības palīdzēs saglabāt ķermeņa lokanību un mobilitāti, nodrošinot vienmērīguslodzi uz visu ķermeni. Lasīt vairāk