Pārlekt uz galveno saturu
vaseckis.v@gmail.com +371 29558811

dtSenatnē tika uzskatīts, ka "daņtjaņs varot aprīt simtiem slimības". Vārds "daņ"- burtisks tulkojums "tablete, eliksīrs, kā arī cinabārs un sarkans" rosina domāt par tradicionāliem daosas nemirstības meklējumiem. Zināms, ka tam  bija liela loma "nemirstības līdzekļa" izgatavošanā. Daņtjaņi cilvēka organismā ir savdabīgi enerģētiskie rezervuāri, kuros tiek uzkrāta "galvenā ci", "aizsargājošā ci" un "sēklas ci" kas no turienes izplatās pa visu ķermeni. Pēc seno daosiešu uzskatiem, tieši šajās vietās atrodas tīģelis "nemirstības līdzekļa" kausēšanai. Cīņas mākslās ar šo terminu saprot apakšējo daņtjaņu. 

Daņtjaņi ir cilvēka psihiskās un dzīvības enerģijas Koka stumbrs, no kura meistars plūc Atbrīvošanās Augli. To fiziskā lokalizācija ir diezgan problemātiska, pacik tie tomēr ir cilvēka "maigā ķermeņa" dzīvības centri.

Daoismā tradicionāli ir pieņemts izcelt trīs daņtjaņa apvidus.

1. Apakšējais daņtjaņs (sja daņtjaņs) - ir czin sakne un ci avots.

Apakšējais daņtjaņs atrodas vēdera apakšējā daļā, ja ķermeņa iekšienē novilktu jīnijas no huejiņ (1VG) un cihaj (6VC), tad to krustpunktā meklējams apakšējais daņtjaņs. No šejienes iziet trīs "brīnumainie kanāli" ("du", "žeņ", čžun), un šeit saiet visi pārējie meridiāni. Koncentrējoties šajā apvidū czinu var pārveidot cinā. Apakšējam daņtjaņam ir sevišķa nozīme dažādās ar dzīves paildzināšanu saistītās praksēs. 

Ja mēs uz nabas savienojam lielo pirkstu galus un nostiepjam uz leju savienotos rādītājpirkstu galiņus, tad izveidojušajā "sirsniņā" arī būs "sja daņtjaņ" apvidus (ar punktu cihaj centrā). 

Sja daņtjaņ Priekšējie "vārti" - cihaj punkts ("ci okeāns"}.

Sja daņtjaņ Aizmugures "vārti" - jostasvietas apvidus ar centru minmeņ punktā ("dzīves vārti"). Noteikt minmeņ punkta atrašanās vietu var, novelkot iedomātu horizontālu līniju uz mugurkaula pusi.

Sja daņtjaņ Apakšējie "vārti" - huejiņ ("iņu tikšanās"} - pats zemākais korpusa punkts, un atrodas starp dzimumorgāniem un ānusu..

Apakšējam daņtjaņam ir šādi izmēri: sievietēm - 6 feņas, vīriešiem - 9 feņas (1 feņa = 2,412 mm}.

2. Vidējais daņtjaņs (šan daņtjaņ) - ir garīguma sakne. 

Vidējais daņtjaņs atrodas krūšu viduslīnijā ceturtās ribstarpas līmenī ar centru taņčžun punktā (" sviedru smakas centrs" - 17VvC).

Nesagatavotiem cilvēkiem nedrīkst koncentrēt uzmanību šīajā zonā, jo var rasties negatīvas sekas.

3. Augšējais daņtjaņs (čžun daņtjaņ) - vieduma sakne.

Augšējais daņtjaņs atrodas starp punktiem baihuej (28VG) un iņtan (3BM).
Baihuej (simts tikšanās) - visaugstākais galvas punkts, atrodas viduslīnijas krustojumā ar līniju, kas savieno ausu galus. 
Punkts iņtan ("zīmoga zāle") atrodas starp uzacīm. 
Uzmanības pievēršana šim aapvidum palīdz ārstēt galvassāpes, smadzeņu anēmiju, hipotoniju un vispārēju vājumu.

Len Sjuguan

Len SjuguanLatvijas ušu asociācijas "TUNBEI" dibinātajs,Ķīnas filoloģijas zinātņu kandidāts Len Sjuguan                                                       Lasīt vairāk

Kontakti

vaseckis.v@gmail.com

+371 29558811

Par mums

Taiczicjuaņ nodarbības palīdzēs saglabāt ķermeņa lokanību un mobilitāti, nodrošinot vienmērīguslodzi uz visu ķermeni. Lasīt vairāk